Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

VIDEO : ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ ΣΗΜΕΡΑ...ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 4-1

"Ιστορική" μπορει να χαρακτηριστεί η σημερινή ημέρα για τις δύο μεγάλες ομάδες του Νομού αφού αναμετρήθηκαν σε αγώνα φιλικού επιπέδου στο γήπεδο του Άργους, κάτι που είχε να συμβεί πάρα πολλά χρόνια. Νικητής αναδείχθηκε ο Παναργειακός με 4 - 1.
Τα  γκολ σημείωσαν ο Μπιτζής στο 30' , ο Καλιαμούτος με πέναλτι δέκα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και τα υπόλοιπα δύο γκολ σημείωσε ο Καρούτης στο 50' και στο 75'. Για τον Πανναυπλιακό το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ρέντι Μουσταφάϊ.

Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν αρκετά νέα πρόσωπα τα οποία  δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα και σίγουρα έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση στην οποία βρίσκονται.
Ο Χριστόφορος Κόλα , προπονητής του Παναργειακού ήταν συνεχώς όρθιος και έδινε οδηγίες στους ποδοσφαιριστές του, ενώ δεν ήταν και λίγες οι φορές που ο μέγαλος άσσος του παρελθόντος μοίραζε μπράβο στους ποδοσφαιριστές του αναγνωρίζοντας τις προσπάθειες τους.
Από την άλλη ο Γιώργος Χορμής δεν φάνηκε να έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του.