Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-1

Με το γκολ του Λουμπαρδέα στο 22’ έφυγε ο Παναργειακός με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την δύσκολη έδρα του Αιτωλικού.
Η ομάδα του Άργους υποχρεώθηκε να αγωνιστεί σε όλο το β’ ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε στο 45’ με β’ κίτρινη ο Φλώρος.
Ο Παναργειακός εκτός του γκολ που προήλθε από φάουλ και σουτ, είχε άλλες δυο ευκαιρίες με Κουτσοδήμο πριν το γκολ, το πλασέ του οποίου απέκρουσαν οι αντίπαλοι αμυντικοί πριν τη γραμμή και ένα σουτ του Αγγελόπουλου έξω.
Στο β’ ημίχρονο το πιο σημαντικό ήταν ένα σουτ του Μακρίδη στο 75’ στην έξω πλευρά των δικτύων.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Ι.Δουβίκας): Μένιος- Νώτης, Μπόμπος, Φίλης, Φλώρος- Παπαϊωάννου, Λουμπαρδέας- Καραγκούνης (46’ λ.τρ. Ισούφη), Μακρίδης (79’ Τριμπόνιας), Κουτσοδήμος- Αγγελόπουλος (88’ Ταμπάκης)
Το απόλυτο πέτυχε και ο Παναργειακός που επιβλήθηκε 1-0 του Άρη Αιτωλικού. Σπουδαία νίκη για την Κόρινθο με 2-1 στην έδρα της Καλαμάτας, ενώ η πέμπτη ομάδα που έχει κάνει το δύο στα δύο είναι ο ΠΑΟ Βάρδας που επικράτησε 1-0 της Ερμιονίδας. Επίσης σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο απέσπασε και ο Μεσσηνιακός του Σταύρου Παπαδόπουλου επί του Πανναυπλιακού 1-2 και σκόρερ τους Μπεγέτη και Τσουλάκο.